Lokale tilbud: Flæskesteg af dansk gris til 11,95 kr. og Merrild eller BKI kaffe til 35 kr.

dato

Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker på Fanø og fundet nogle supergode tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra DagliBrugsen, Spar og SuperBrugsen.

Disse tilbud gælder i en begrænset periode, så skynd dig ned i din lokale butik og gør en god handel!

DagliBrugsen: Store klementiner fra Spanien
Pris: 26 kr. pr. net

DagliBrugsen tilbyder store klementiner fra Spanien, klasse 1, i et net på 1,5 kg til kun 26 kr. pr. net. Tilbuddet gælder fra fredag den 5. december til torsdag den 18. december.

Spar: Flæskesteg af dansk gris
Pris: 11,95 kr. pr. ½ kg

Spar har et attraktivt tilbud på flæskesteg af dansk gris, ridset og uden ben, til kun 11,95 kr. pr. ½ kg. Tilbuddet gælder fra fredag den 12. december til torsdag den 18. december.

SuperBrugsen: Merrild eller BKI formalet kaffe
Pris: 35 kr. pr. pose

Hos SuperBrugsen kan du få Merrild eller BKI formalet kaffe i flere varianter (350-400 g) til kun 35 kr. pr. pose. Tilbuddet gælder fra fredag den 12. december til torsdag den 18. december.

Vi tager forbehold for, at oplysningerne om tilbud kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek tilbudsavisen inden du kører til butikken.