På denne særlige Beer Walk får deltagerne mulighed for at opleve Fanø fra en ny vinkel. Turen er en perfekt kombination af historie, kultur og smagsoplevelser, hvor deltagerne kan nyde fire forskellige øl undervejs.
Guidet tur med smagsoplevelserTuren begynder ved fajancehundene på Nordby Havn, lige ved færgen. Herfra går deltagerne videre til flere skønne steder på Fanø, mens de får indblik i øens historie og bryggeriets baggrund.
En oplevelse for alle over 18Beer Walken er åben for alle, der er fyldt 18 år, og varer cirka tre timer. Det er en oplagt mulighed for at kombinere en gåtur i smukke omgivelser med spændende smagsoplevelser.
Praktisk information
Dato: Lørdag 14. februar 2026
Tid: Kl. 14.00
Sted: Færgelejet, Langelinie 2, Nordby, 6720 Fanø
Entré: 300 kr
Målgruppe: Alle over 18 år
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her