Paradisvej 62, Rindby Strand i Fanø er solgt for 5.787.500 - se køberen og 5 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Fanø og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Fanø følger boligmarkedet i og omkring Fanø. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Paradisvej 62, Rindby Strand solgt for 5.787.500 kr.

Boligen overtages af Astrid Koue Bruun og Thomas Høy Helsinghoff den 27. april. Køberen har betalt 5.787.500 for boligen, hvilket svarer til en pris på 25.496 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 4.500.000 og boligen er derfor handlet til 29% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 9 værelser på i alt 227 kvm. og er opført i 2013. Grunden er på 3.001 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Esbjerg

Vindgaf 13B, Rindby Strand solgt for 4.200.000 kr.

Boligen overtages af Poul Beck-Hansen og Vicki Boisen Beck-Hansen den 11. maj. Køberen har betalt 4.200.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 38.182 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.300.000 og boligen er derfor handlet til 223% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 5 værelser på i alt 110 kvm. og er opført i 2025. Grunden er på 2.336 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Fanø

Kirkevejen 40, Rindby solgt for 4.175.000 kr.

Boligen overtages af Jane Beier Andersen og Brian Andersen den 27. april. Køberen har betalt 4.175.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 25.613 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.950.000 og boligen er derfor handlet til 114% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 5 værelser på i alt 163 kvm. og er opført i 2005. Grunden er på 874 kvm.

Boligen er solgt af danbolig Fanø

Skrænten 11, Rindby Strand solgt for 3.150.000 kr.

Boligen overtages af Julie Matthiesen og Christian Matthiesen den 10. april. Køberen har betalt 3.150.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 25.403 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.100.000 og boligen er derfor handlet til 50% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 6 værelser på i alt 124 kvm. og er opført i 1989. Grunden er på 1.367 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Fanø

Strandgårdsvej 11, Rindby Strand solgt for 2.998.000 kr.

Boligen overtages af Lone Black Schwartzlose og Bo Waage Nyhuus den 22. maj. Køberen har betalt 2.998.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 32.587 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.650.000 og boligen er derfor handlet til 82% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 92 kvm. og er opført i 2004. Grunden er på 1.580 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Fanø

Søren Sørensens Dal 8 solgt for 2.600.000 kr.

Boligen overtages af Mads Riber og Merethe Petrich Riber den 18. maj. Køberen har betalt 2.600.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 39.394 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 960.000 og boligen er derfor handlet til 171% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 66 kvm. og er opført i 1986. Grunden er på 1.802 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Fanø

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk